Přeskočit na obsah

Výběr systému sledování videa

  • od

Pokud si chcete vybrat kamerový monitorovací systém správně, rozhodně byste si měli ujasnit, jaké úkony od něj budete potřebovat. Pokud znáte hardwarové požadavky a máte stanovený rozpočet, můžete se pustit do výběru hlavních prvků systému: videokamer a DVR.

Zde bychom se chtěli zaměřit právě na videokamery, jelikož nepřipravení lidé čelí velkému problému při výběru kvůli ohromné rozmanitosti dnešních videokamer. Na internetu můžete najít mnoho různých průvodců ohledně výběru těchto zařízení, a i my vám nabízíme náš vlastní postup pro výběr kamery, kterou skutečně potřebujete.

Namísto lpění na jakémkoliv modelu, byste měli nejprve rozhodnout standard vašeho kamerového monitorovacího systému.

IP kamera nebo AHD kamera?

IP videokameraAHD videokamera
+ Podporuje rozlišení videa 5 MP a více + Umožňuje nahrávání bez DVR. Například na cloudové úložiště přímo z kamery (úložiště Partizan Cloud) nebo na vestavěnou paměťovou kartu + Je praktické sestavit distribuované systémy přímo přes kameru – připojení DVR není nutné + Digitální video lze analyzovat a zpracovávat za pomoci profesionálního softwaru (například k rozpoznávání značek automobilů, tváří atd.) + Možnost bezdrátového přenosu videa a audia přes Wi-Fi – Poměrně vysoká pořizovací cena systému – Malé zpoždění přenosového signálu – Je potřeba znalosti síťové administrace pro konfiguraci systému+ Poměrně nízká cena systému + Jednoduchá konfigurace založená na principu “připojeno a jedeme” + Plná kompatibilita se zařízením jiných výrobců v rámci stejného standardu (AHD, CVI, TVI – a některé modely Partizan podporují všechny standardy) + Žádné zpoždění přenosového signálu – Omezení rozlišení do 4 MP – Je vyžadováno DVR, hard disk a zdroj napájení – Pouze pro lokální umístění systému s omezenou vzdáleností kamer od DVR

IP videokamery

Použití IP videokamer je vhodné, pokud potřebujete získat videozáznam ve vysokém rozlišení s dostatečnou úrovní detailnosti malých předmětů – tváří, peněz, poznávacích značek automobilů atd., nebo jako nenákladná varianta při připojování do služby úložiště Partizan Cloud, v níž se celý systém skládá z jediné videokamery.

Vysoké rozlišení a tedy i kvalita systému jsou hlavními výhodami IP videokamer. IP kamerový systém se také může skládat z kamer umístěných ve velkých vzdálenostech od sebe a od DVR. Na rozdíl od analogových systémů nemusí být IP kamery instalovány ve vzdálenosti nižší než několik set metrů od DVR. Kamery IP můžete připojit k místní síti libovolné velikosti. Síťové routery a optická vlákna tak pomáhají zajistit připojení IP kamery k DVR i na kilometry bez ztráty kvality signálu.

Velkou výhodou IP kamer je také schopnost bezdrátového přenosu dat pomocí Wi-Fi. Taková varianta připojení se kvůli nestabilitě nedoporučuje pro důležité bezpečnostní systémy, ale může být řešením pro domácí uživatele. V každém případě budete potřebovat připojit kameru ke zdroji napájení, ale najít elektrickou zásuvku v blízkosti kamery je obvykle mnohem jednodušší, než připojovat ji přímo k routeru nebo DVR.

Existují však i nevýhody. Například malé zpoždění přenosu videosignálu: obraz není vidět v reálném čase, nýbrž s malým zpožděním, které je příznačné pro technologii přenosu digitálního videa přes síť. To může být problémem v případech, kdy je nutné reagovat na událost co nejrychleji. A pak také samozřejmě to, že připojení monitorovacího IP systému vyžaduje dovednosti v oblasti správy místní sítě, proto je lepší svěřit zavedení a upravení systému odborníkům.

Výjimky těchto pravidel jsou pouze IP videokamery Partizan: CloudCubicCloudRobotCloudBullet, které jsou vytvořené speciálně pro vlastní instalaci jakýmkoliv domácím uživatelem. Sada těchto modelů obsahuje vše, co potřebujete, a připojení kamery ke cloudu nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Nemáte-li účet Partizan Cloud, stačí použít program CloudMaster k nakonfigurování kamery a jejímu přidání do vašeho nového účtu. Pokud jste již registrovaným uživatelem, můžete přidat novou kameru naskenováním QR kódu na jejím balíčku.

AHD videokamery

Pokud pro vás není důležitá vysoká detailnost, je AHD video dohled velmi smysluplný: je levnější a jeho konfigurace je jednodušší. Navíc se již objevily nové modely analogových videokamer s rozlišením 4 MP, které odpovídají úrovni IP zařízení s obrazem o velikosti 2592×1520 pixelů.

Hlavními výhodami analogových kamer jsou jednoduchost připojení a minimum nastavení. Nepotřebujete speciální inženýrské znalosti, protože je to vše jednoduché a přístupné. Po připojení jednoho konce kabelu k videokameře a druhého do DVR, a po jeho připojení k napájení okamžitě uvidíte obraz na monitoru. Výhodou analogových systémů je i přenos videa v reálném čase bez jakýchkoli zpoždění – na monitoru uvidíte vše, co se děje právě teď. To je obzvláště důležité pro rychlou reakci na výskyt jakékoli nepříjemné události.

Existují také nevýhody: analogový systém je lokální. Kamery jsou umístěny v blízkosti DVR – ve vzdálenosti do 500 metrů. Jsou také vyžadována další zařízení: DVR, pevný disk, napájecí zdroj a kabel. Videokamery AHD nelze připojit přes Wi-Fi.

Jaké rozlišení bude lepší?

2MP a méněVíce než 2MP
+ Rychlý přenos dat přes síť + Nahrávání s vysokou frekvencí snímků + Méně obsazeného místa na pevném disku + Vysoká fotosenzitivita – Malá detailnost objektů na videu – Neschopnost výrazného zvětšení obrazu+ Velká detailnost dokonce i malých objektů + Možnost velkého přiblížení obrazu se zachováním kvality videa + Má smysl pro kamery s očekávanou dlouhou službou – Vysoká cena – Velké požadavky na síťové vybavení a kanály přenosu dat – Vysoké náklady na ukládání video archivu, protože data zabírají více místa

2MP a méně

Pokud monitorovací kamerový systém nemá žádné úkoly týkající se maximálního možného podrobného popisu, takže není třeba požadovat ultra vysoké rozlišení, pak je FullHD (2MP) dostatečné. Takové videokamery dnes nestojí mnoho a jejich obraz je poměrně solidní. Pokud máte omezený rozpočet – použijte modely s rozlišením 1MP. Partizan vám nabízí sortiment mnoha různých modelů s tímto rozlišením, všechny poskytují dobrou kvalitu obrazu a nestojí mnoho. Například nejprodávanější v tomto segmentu jsou kamery Partizan AHD COD-331S HD 3.1 a IP Cloud Cubic se stejným rozlišením.

Více než 2MP

Videozáznam s vysokým rozlišením je opravdu dobrý: přesné vykreslování videa a schopnost přibližování obrázků bez významné ztráty kvality jsou opravdu nepostradatelné pro důležité objekty, například pro finanční instituce, kde je nutná přesná identifikace tváří, dokumentů a bankovek. Měli byste však mít na paměti, že čím více megapixelů má kamera, tím vyšší jsou požadavky na zbývající zařízení: levné domácí routery a nekvalitní kabely nejsou pro takové kamery vhodné. A budete potřebovat více pevných disků pro uložení archivu.

Určení typu kamery

Vnitřní (Cubic)VenkovníKopulováRobotické (SpeedDome)
+ Jednoduchá instalace + Malé rozměry kamery + Nízké náklady – Kryt není příliš odolný – Minimální ochrana proti prachu a vlhkosti+ Kryt s velkou odolností + Ochrana proti prachu a vlhkosti + Velký výběr infračerveného osvětlení + Pohodlné nastavení polohy a úhlu pohledu kamery – Relativně vysoká cena – Obtížná montáž+ Vhodná konstrukce pro montáž na strop + Může být vnitřní i venkovní + K dispozici jsou kamery s odolností vůči vandalismu – Obtížná montáž+ Ovládání pohledu kamery na dálku + Spolehlivý kryt i mechanismus + Dostupnost inteligentních funkcí – Vysoká cena – Velká velikost

Výběr kamery je založen na požadavcích a úkolech pro váš monitorovací kamerový systém. Jedná-li se o systém pro vnitřní kamerový dohled, nemá smysl kupovat venkovní modely, které mají velké rozměry a působí nesmyslně v interiéru bytu nebo domu (s výjimkou skladů, průmyslových a nebytových prostor). Naopak, vnitřní modely nelze používat na ulicích ani v průmyslových prostorách, protože vysoká vlhkost a prach kamery okamžitě poškodí.

Vnitřní videokamery (typ Cubic – kostka):Výhody tohoto typu jsou – malá velikost, dobrá funkčnost a jednoduchá montáž – kameru lze i umístit na stůl bez upevnění, jako třeba model Cloud Cubic IPC-1SP- IR EC 1.0. Nevýhodou těchto kamer je pouze kryt, je vyroben pouze z plastu bez ochrany proti vodě a prachu.

Venkovní videokamery (typ Bullet – koule): Výborné řešení pro instalaci na ulici nebo v průmyslových prostorách – kryt videokamery je vyroben z kovu s ochranou proti vlhkosti a prachu. Venkovní videokamery jsou vybaveny také spolehlivým upevňovacím mechanismem a tříosými držáky, které pomáhají co nejpřesněji nastavit polohu kamery. Jedním z takových modelů je COD-VF3CH 3.3 FullHD. Nevýhody tohoto typu jsou větší velikost a komplikovaná montáž. Je nutná kvalifikovaná instalace kamery a vodičů, aby se zabránilo pronikání vlhkosti do kontaktů. Pro správné nastavení pozorovacího úhlu nebo ohniskové vzdálenosti je nutná pomoc.

Kopulové videokamery (typ Dome):Perfektní řešení pro montáž na strop jak uvnitř, tak i venku – například pod markýzou. Produktová řada Partizan obsahuje vnitřní modely plastových kopulí i venkovní kovové kopule s odolným krytem a ochranou proti vandalismu, například IPD-VF2MP-IR SE POE. Konstrukce krytu typu kopule je provedena s otočným modulem do libovolného směru, pro volbu nejvhodnější plochy k pozorování. Jedinou nevýhodou je obtížná montáž, protože byste měli během montáže zcela odmontovat kryt.

Robotické videokamery: Mohou být uvnitř i venku, ale používají se ve velkých objektech pro monitorování, když je vyžadováno plné pokrytí území a schopnost sledovat pohyblivý objekt. Jedna taková videokamera je schopna nahradit několik běžných modelů. Jsou vybaveny kvalitními komponenty a otočnými mechanismy, stejně jako inteligentními funkcemi pro analýzu obrazu. Hlavní nevýhody těchto modelů jsou vysoké náklady, velká velikost a hmotnost. Výjimkou jsou některé vnitřní IP videokamery, které mají malý kryt i rotační mechanismy. Například Partizan Cloud Robot je malá, perfektně se hodí na pracovní plochu, ale lze ji také dálkově ovládat pomocí aplikace Partizan, otáčet ji pod úhlem téměř 360° vodorovně a téměř 120° svisle.

Jaká čočka bude lepší?

Fixní Varifokální (manuálně nastavitelná) Varifokální (motorizovaný zoom)
+ Nízké náklady + Nepotřebuje úpravu – Konstantní úhel pohledu, který nelze změnit bez výměny videokamery nebo objektivu+ Možnost nastavení úhlu pohledu videokamery + Úhel pohledu může být vždy změněn (ručně) v závislosti na požadavcích a monitorovacích úkolech – Vysoká cena – Přesné nastavení je obtížné, zejména u IP videokamer s vysokým rozlišením a s možností zpoždění video signálu – Je možné rozostření z důvodu změny teploty nebo vnějších vlivů+ Stejně jako předchozí + Dálkové ovládání a nastavení zaostření kamery – Vyšší náklady

Fixní čočka: je nejrozšířenějším typem čočky s ohniskovou vzdáleností, kterou nelze měnit. Výhody tohoto typu čoček jsou přijatelné náklady, vysoká rychlost čočky a nepřítomnost nastavování. Nevýhodou je jediný pozorovací úhel a pokud vám nevyhovuje, pak budete muset změnit kameru nebo objektiv.

Varifokální čočka (ruční nastavení): Je také oblíbeným typem objektivu, ale s manuálním nastavením rozsahu a úhlu pohledu. Univerzální řešení vhodné pro téměř jakýkoli úkol: pro základní přehled (dvůr, místnost) i pro natáčení detailního videa v určité oblasti – pokladny nebo u předních dveří. Nevýhodou je vyšší cena v porovnání s fixními modely, ale tato kamera může být znovu naštelována na jiný objekt, který vyžaduje jiný úhel pohledu. Nejprodávanější z kamer s varifokálním objektivem je například IPO-VF2MP SE POE 1.0.

Varifokální čočka (motorizovaný zoom): Nejdražší typ objektivu s dálkovým ovládáním rozsahu a úhlu pohledu. Tento typ čočky se používá v robotických videokamerách SpeedDome, ale může být použit i v kamerách typu Bullet, například jako v modelu IPO-VF2MP AF POE. Hlavní výhodou těchto čoček je speciální motor, který zajišťuje dálkové ovládání prvků objektivu a přesné nastavení ohniskové vzdálenosti. Existuje pouze jedna nevýhoda – její cena. Je vyšší než cena fixních a varifokálních čoček s ručním nastavením.

Obecně platí, že výběr čočky závisí na rozpočtu, úkolu a objektech, které jsou monitorovány. Pokud jde o kamerový dohled okolo domu ve vzdálenosti oblasti 10-15 metrů, o malý obchod nebo o nevelké kancelářské prostory, je dostatečné instalovat kameru s fixním ohniskem. Jsou-li vzdálenosti delší, nebo je možné, že budete potřebovat změnit úhel nebo vzdálenost pohledu, je lepší vzít kameru s varifokální čočkou. Online sítě PartizanStore vám nabízí připravené sady s videokamerami, které jsou vybaveny varifokálním objektivem a mají předponu PRO v názvu. Proto je snadné je rozlišit. A konečně – pokud váš rozpočet není omezen a chcete zvolit nejlepší zařízení, nebo pokud jsou vaše kamery příliš daleko a je obtížné nastavit čočku, doporučujeme použít varifokální objektiv s motorizovaným zoomem. Umožňuje ovládat úhel a rozsah pohledu kamery přímo z vašeho telefonu nebo počítače. V takovém případě je proces přizpůsobení velmi snadný a vy ušetříte čas strávený obsluhou systému.

Pro vaše pohodlí zde uvádíme tabulku ohniskové vzdálenosti. Díky tomu zjistíte, jaký úhel pohledu získáte s vaším objektivem.

Ohnisková vzdálenostÚhel pohledu
vertikálněhorizontálně
2.5 mm72°88°
2.8 mm65°82°
2.9 mm63°80°
3 mm62°77°
3.5 mm55°69°
3.6 mm53°67°
4.5 mm44°56°
5 mm40°51°
6 mm33°43°
8 mm25°34°
10 mm20°27°
12 mm17°22.6°
15 mm13.7°18.2°
2.5 mm12°17.1°
22 mm9.4°12.5°
50 mm4.12°5.5°

Kde nahrávat a kde ukládat?

Místní nahrávání Nahrávání na cloud
+ Přístup k nastavení a archivování bez připojení k Internetu + Žádné měsíční platby za užívání monitorovacího systému + Možnost připojení dalších zabezpečovacích zařízení: senzory, alarmy atd. – Je nutné zakoupit drahé komponenty: DVR, pevný disk, paměťové karty – Zařízení pro ukládání se opotřebovává a jednou bude třeba jej nahradit – Vaše údaje nebo zařízení lze snadno ukrást / poškodit – Vyžaduje pravidelnou údržbu+ Místo jednorázových nákupních nákladů na součástky pro nahrávání videa jde o formu pronájmu s malou měsíční platbou + Ochrana dat videa před krádeží, poškozením, porušením a neoprávněným prohlížením + Osobní přístup k systému sledování videa kdekoli na světě z chytrého telefonu, tabletu nebo počítače připojeného k Internetu + Jednoduché a rychlé nastavení zařízení – Měsíční poplatek za využívání služeb – Ušetříte pouze v případě, že máte v monitorovacím systému malý počet videokamer – Vyžaduje nepřetržité připojení kamery k vysokorychlostnímu internetu

Místní nahrávání na pevný disk DVR nebo počítače je vhodnou metodou pro velké monitorovací systémy – ze 4 videokamer a více. Po investování peněz do takového systému sledování se již nemusíte starat o měsíční platby za cloudové služby ani o stabilní internetové připojení. Tato varianta je také vhodná pro ty, kteří chtějí rozšířit svůj bezpečnostní systém pomocí dodatečných bezpečnostních zařízení a ovládacích mechanismů. Má však také nevýhody: systém videozáznamu může být ukraden, a to nejen videokamera, ale také DVR s pevným diskem. Kromě významných finančních ztrát tak ztrácíte archiv videozáznamů a data jsou někdy mnohem důležitější než samotné zařízení. Komponenty jako pevný disk a DVR jednou dojdou konce své životnosti a budou vyžadovat výměnu.

Výběr DVR: analogový nebo síťový DVR by měl být zvolen s přihlédnutím k videokamerám, nebo přesněji řečeno – jejich rozlišení a množství. Malý monitorovací systém potřebuje zařízení navržené pro 4 nebo 8 kanálů (videokamer) a i když je nyní nepoužíváte, rezerva jedné nebo dvou kamer je užitečná.

Měli byste také přemýšlet o rozlišení nahrávky: dnes jste si koupili videokameru s rozlišením 2 megapixely, pravděpodobně byste rádi koupili kameru o 5 megapixelech za šest měsíců, protože cena nových výrobků se snižuje, což je činí dostupnějšími. Obecně platí, že pokud tu možnost máte, je lepší koupit DVR s rezervou kanálů a rozlišení. Takový model vystačí po dobu několika let. Příkladem takové varianty je Partizan ADF-14S Super HD 4.2 s rozlišením od 1 do 4 MP pro analogový video signál!

Pro výběr IP videorekordérů platí přesně to samé, s jedinou odlišností – mohou být vybaveny kanály POE. Například IP DVR Partizan NVM-421 POE má 4 nezávislé kanály POE. POE kanály v IP videorekordéru DVR se používají k přímému připojení kamer a k jejich energetickému napájení a k přenosu jejich videosignálu pomocí krouceného dvojlinkového kabelu. To je velmi výhodné, protože nepotřebujete další zařízení, jako je POE router nebo injektor, ale jejich cena je vyšší než cena běžných modelů. V každém případě není možné přímo připojit IP kamery k IP rekordéru bez POE portů. Proto doporučujeme, abyste si vybrali IP videorekordéry bez POE v případě, že vám maximální rozlišení nebo množství POE kanálů videorekordérů nevyhovuje. Kromě toho byste měli mít na paměti, že délka kabelu z IP kamery do IP DVR by neměla překročit 60-70 metrů pro normální přenos energie a videa přes jeden kabel. Tuto vzdálenost můžete rozšířit pomocí obvyklého IP DVR modelu a samostatného routeru POE.

Ostatní funkce DVR ve formě audio portů, alarmových vstupů a výstupů, rozhraní RS-485 pro ovládání robotických videokamer a podobně, je třeba zvolit přímo podle vašich úkolů a požadavků. Měli byste však mít na paměti, že čím více schopností má váš videorekordér, tím je dražší.

Nahrávání na cloud: Pokud potřebujete malý monitorovací systém pro byt nebo kancelář s 1-2 videokamerami, nebude dvakrát výhodné zakoupit si velkou sadu vybavení pro nahrávání. Bude dostatečné pořídit si několik cloudových kamer: Partizan Cloud Cubic, Cloud Robot nebo Cloud Bullet a provádět vzdálené nahrávání a ukládání dat pomocí služby úložiště Partizan Cloud. Tato možnost je poměrně přenosná – pokud se často stěhujete, je jednodušší přepravovat a instalovat jednu až dvě malé kamery než celý systém včetně DVR a všech kabelů. Obyčejné nahrávání je sice důležité, ale měli byste také zajistit spolehlivé zálohování stávajícího systému. V případě zvýšené náročnosti na bezpečnost a malé výpadky, může být místní archiv duplikován paralelním nahráváním v úložišti Partizan Cloud. Pokud máte veliký systém pro monitorování (například 8 nebo 16 kanálů), nahrávání do cloudu není výhodné, takže je v takovém případě využíváno pouze jako zvýšení úrovně zabezpečení celého systému. Jak víte, musíte zaplatit za jistotu bezpečnosti, abyste nemuseli platit za její nepřítomnost později.

Měli byste mít na paměti, že potřebujete vysokorychlostní a velmi kvalitní připojení k internetu pro plnohodnotné nahrávání do cloudu, které není bez internetu možné.

Dodatečné vybavení a příslušenství

Každá videokamera vyžaduje další vybavení. V první řadě jsou to kabely a napájecí zdroje. Chcete-li nainstalovat malý monitorovací systém, věnujte pozornost balíčkům setů Partizan, protože tyto soupravy jsou vybaveny veškerým potřebným příslušenstvím včetně kabelů a napájecích zdrojů. Délka kabelu v těchto sestavách je až 20 metrů, což ve většině případů k domácímu nebo kancelářskému video dozoru stačí. Některé IP videokamery jsou také vybaveny kabely a napájecími zdroji, například série Partizan cloud: modely Cloud Cubic, Cloud Robot a Cloud Bullet.

Abyste nezapomněli koupit vše potřebné pro monitorovací systém a nestali se oběťmi nedbalých prodejců, doporučujeme vám kontrolu za pomoci malého kontrolního seznamu. Takže, co potřebujete pro vytvoření systému kamerového dohledu na klíč?

Kontrolní seznam

Pro analogový systém Pro IP systém
Dvojosý kabel pro přenos videa z každé kamery (nebo kroucený dvojlinkový kabel s přijímačem a vysílačem signálu) Napájecí kabel pro každou kameru Konektory (pokud nejsou řešeny). Pozor! Nyní jsou k dispozici hybridní kabely 2v1 – video + napájení v různých délkách s předinstalovanými konektory v sortimentu Partizan Kabel pro připojení DVR k internetu Kabel pro připojení DVR k monitoru (kabel VGA nebo HDMI) Napájecí zdroj pro každou kameru nebo napájecí zdroj pro všechny kamery + napájecí rozbočovač Pevný disk pro nahrávání videa Videokamery DVR Kroucený dvojlinkový kabel Konektory RJ-45 (pokud nejsou řešeny) Napájení pro každou kameru: PoE-injektor, pokud vaše kamera podporuje technologii PoE a pokud DVR nepodporuje technologii PoE; PoE-splitter, pokud vaše kamera nepodporuje technologii PoE a pokud ji vaše DVR a router podporují, PoE router pokud vaše kamera podporuje technologii PoE a DVR ji nepodporuje, POE kamera a POE DVR ; Zdrojové napájení, pokud kamera ani DVR nepodporují technologii POE Router (možno Wi-Fi) nebo POE router (pokud potřebujete napájet kameru přímo z routeru a DVR nepodporuje technologii POE) Pevný disk nebo paměťová karta (volitelné) Videokamery DVR nebo video server nebo síťové úložiště (NAS) nebo placený účet v PartizanCloud

Ideálním řešením pro ty, kteří se nechtějí trápit nákupem příslušenství, je pořízení monitorovacího balíčku Partizan: ty již mají vše, co potřebujete k připojení a ovládání systému – od kabelů k DVR a kamerám. Jediná věc, která by měla být zakoupena, je pevný disk požadovaného objemu (někdy je také prodáván jako součást soupravy!). V současné době existuje několik typů takových balíčků s různým rozlišením a typem kamer, například tato kombinovaná sada 2.0 MP AHD-17 4xCAM + 1xDVR.

Montáž

Ve vašem provedení Profesionální
+ Není třeba platit – Někdy jsou potřeba speciální nástroje – Při nedostatku dovedností někdy nemusí být montáž příliš úspěšná, což může vést k nesprávnému provozu nebo dokonce k selhání zařízení+ Garance vysoké kvality instalace kvalifikovaným odborníkem + Není třeba kupovat specializované nástroje – Vysoká cena – Najít kvalifikovaného specialistu je obtížné

Mnoho zákazníků podceňuje fázi instalace a konfigurace monitorovacích kamer, považují to za jednoduchou mechanickou práci, která nevyžaduje speciální dovednosti a schopnosti. Pokud však jde o montáž videokamer, může nastat mnoho problémů, v podstatě se všechny týkají absence nástrojů, například perforátoru nebo kleští. Nekvalifikovaná instalace může také způsobit rušený obraz videa nebo dokonce poškodit videokameru nebo nosič.

Pokud si příliš nerozumíte ani se spotřební elektronikou a máte pochybnosti o tom, zda dokážete vše nainstalovat a připojit – je lepší nepokoušet štěstí a raději rovnou do montáže zapojit kompetentního odborníka. Pokud pro vás práce s technologií není problém, po prostudování návodu můžete zkusit instalaci provést sami. Postup instalace může být samozřejmě zcela jednoduchý a může trvat jen několik minut. Pokud například zakoupíte vnitřní videokameru Partizan Cloud Cubic nebo Cloud Robot. Díky krytu i tvaru mohou být bez problémů umístěny na jakémkoli rovném vodorovném povrchu. Umístit kameru na stůl, zapojit ji do zásuvky a do routeru a postupovat podle tipů Cloud Master na počítači – to nebude trvat déle než 10 minut. To je čas, kdy potřebujete k úplné aktualizaci softwaru, nakonfigurování Wi-Fi v kameře pro její připojení k vašemu novému účtu úložiště Partizan Cloud.

Všechny připravené soupravy a kamery Partizan cloud zahrnují montážní sady – několik hmoždinek a šroubů, klíč a montážní vzorek. Tyto užitečné věci vám umožní okamžitě po vybalení začít instalaci vašeho monitorovacího systému bez nutnosti další návštěvy v obchodě.

Důležité!!! Snažte se vyhnout instalaci videokamer na kovovém povrchu, v blízkosti zdrojů silného elektromagnetického záření a používejte pouze vysoce kvalitní příslušenství – kabely a napájecí zdroje.

Toto je 7 základních otázek, po jejichž zodpovězení budete schopni jasně určit, jaké videokamery potřebujete a jak by měly být nainstalovány. Zbývá pouze určit výši rozpočtu a vybrat nejvhodnější modely. Nakonec můžete snížit jejich počet na 3 – 5 optimálních možností.

Volba vybavení není ve skutečnosti tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát – věnujte jí trochu času a brzy budete moci radit i svým přátelům a známým. Ale pokud nemáte čas, náladu nebo možnost poradit si s výběrem sami, kontaktujte nejbližší kancelář Partizan. Naši odborníci vám rádi pomohou vybrat nejlepší variantu bezpečnostního systému na klíč.


Fatal error: Uncaught Error: Class 'WPCF7_ContactForm' not found in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/plugins/send-pdf-for-contact-form-7/classes/send-pdf.php:1195 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/class-wp-hook.php(324): cf7_sendpdf->wpcf7_add_footer('') #1 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #3 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/general-template.php(3068): do_action('wp_footer') #4 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/themes/neve/footer.php(65): wp_footer() #5 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/template.php(790): require_once('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/template.php(725): load_template('/var/www/client...', true, Array) #7 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /var/www/clie in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/plugins/send-pdf-for-contact-form-7/classes/send-pdf.php on line 1195